Z »chudáčka« kulturistou. Biblický silák mu změnil život.

Mezinárodně uznávaný americký fitness kontultant a trenér Doug Burns, který od svých sedmi let žije s diabetem 1. typu, je důkazem, že pokud člověk opravdu chce, může cíle dosáhnout.

Z »chudáčka« kulturistou. Biblický silák mu změnil život.

Doug Burns byl diagnostikován s diabetem 1. typu v sedmi letech a jako by to nestačilo, za nedlouho poté u něj lékaři odhalili i astma. Doug byl přesvědčený, že ho čeká pouze život plný nemocí a utrpení. To se ale změnilo ve chvíli, kdy uviděl obraz Samsona, který pouze holýma rukama přemohl lva. Samson představoval vše, čím chtěl Doug být, ale nebyl. A to byl ten důvod, proč se s tím rozhodl něco udělat. Na zahradě svého domu si zařídil malou tělocvičnu a začal cvičit.

Obraz Samsona se lvem mu změnil život

Byl neúnavný a neustále se zlepšoval, i proto se rozhodl svou námahu zúročit na soutěžích. První pár soutěží byl naprostý propadák, ale Doug se nevzdal a dál cvičil. Až jeho vytrvalost začala přinášet ovoce a on začal vyhrávat. Postupně vyhrál několik prestižních soutěží v kulturistice. Této slibné kariéry se bohužel musel vzdát kvůli zranění, ale obratem ji nahradil fitness cvičením a cyklistikou.

Dnes je uznávaným poradcem

V současné době pracuje jako profesionální trenér a zdravotní poradce různých společností z oboru diabetologie, například Abbott Laboratories, Johnson&Johnson a Pfizer. Aktivně se také zapojuje do osvěty a výzkumu diabetu. Je členem týmu pro výzkum diabetu 1. typu a Americké diabetické asociace.

Doug je otcem 3 dětí, které jsou pro něj neustálou inspirací pro ještě větší výkony. Je důkazem, že pokud člověk opravdu chce, lze cíle dosáhnout. Navíc díky svým zkušenostem může pomáhat dalším diabetikům.

Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na