Z »chudáčka« kulturistou. Biblický silák mu změnil život.

Z »chudáčka« kulturistou. Biblický silák mu změnil život.

Mezinárodně uznávaný americký fitness kontultant a trenér Doug Burns, který od svých sedmi let žije s diabetem 1. typu, je důkazem, že pokud člověk opravdu chce, může cíle dosáhnout.

Doug Burns byl diagnostikován s diabetem 1. typu v sedmi letech a jako by to nestačilo, za nedlouho poté u něj lékaři odhalili i astma. Doug byl přesvědčený, že ho čeká pouze život plný nemocí a utrpení. To se ale změnilo ve chvíli, kdy uviděl obraz Samsona, který pouze holýma rukama přemohl lva. Samson představoval vše, čím chtěl Doug být, ale nebyl. A to byl ten důvod, proč se s tím rozhodl něco udělat. Na zahradě svého domu si zařídil malou tělocvičnu a začal cvičit.

Obraz Samsona se lvem mu změnil život

Byl neúnavný a neustále se zlepšoval, i proto se rozhodl svou námahu zúročit na soutěžích. První pár soutěží byl naprostý propadák, ale Doug se nevzdal a dál cvičil. Až jeho vytrvalost začala přinášet ovoce a on začal vyhrávat. Postupně vyhrál několik prestižních soutěží v kulturistice. Této slibné kariéry se bohužel musel vzdát kvůli zranění, ale obratem ji nahradil fitness cvičením a cyklistikou.

Dnes je uznávaným poradcem

V současné době pracuje jako profesionální trenér a zdravotní poradce různých společností z oboru diabetologie, například Abbott Laboratories, Johnson&Johnson a Pfizer. Aktivně se také zapojuje do osvěty a výzkumu diabetu. Je členem týmu pro výzkum diabetu 1. typu a Americké diabetické asociace.

Doug je otcem 3 dětí, které jsou pro něj neustálou inspirací pro ještě větší výkony. Je důkazem, že pokud člověk opravdu chce, lze cíle dosáhnout. Navíc díky svým zkušenostem může pomáhat dalším diabetikům.

205

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku