Charitativní cyklistická výzva pro diabetiky: Jedeme z Londýna do Kyjeva, a to i přes Českou republiku

Charitativní cyklistická výzva pro diabetiky: Jedeme z Londýna do Kyjeva, a to i přes Českou republiku
O fyzické zátěži by se měli diabetici vždy poradit se svým diabetologem a edukátorem, kteří zhodnotí celkový zdravotní stav pacienta Zdroj: Pixabay

Tým cyklistů za podpory Mezinárodní diabetologické federace, která sjednocuje komunitu z celé Evropy, si dal za cíl zvýšení povědomí o zdravotním stavu obyvatel na Ukrajině. A to nejen těch, kteří mají diabetes, ale i jiná chronická onemocnění, která jim komplikují každodenní život v těžké válce. Tým DIAstylu se rozhodl tento záslužný záměr cyklistů, kteří jsou už na cestě, podpořit.

Tým cyklistů vedený Jerrym Gorem (62 let), který žije s cukrovkou I. typu, urazí na kole více než 2 500 kilometrů z Londýna do Kyjeva za 30 dní. Iniciativa s názvem Ride Ukraine 2023za cíl vybrat 100 000 eur na základní léky a zásoby pro lidi s cukrovkou a jinými chronickými zdravotními obtížemi žijícími v oblastech blízko frontové linie.


Každá sedmá žena trpí premenstruačním syndromem. Nejvíce je trápí bolavá psychika, úzkosti až deprese

Premenstruační syndrom (PMS) je soubor fyzických a psychických příznaků, které se typicky objevují v období několika dní až dvou týdnů před ...

Humanitární pomoc pro diabetickou komunitu na Ukrajině

Nezisková humanitární organizace Direct Relief bude koordinovat sbírku a zajistí, aby se veškeré vybrané prostředky dostaly do potřebných zdravotnických organizací, které slouží lidem na Ukrajině. Rozdělena bude veškerá vybraná částka. Organizace úzce spolupracuje právě s Mezinárodní diabetologickou federací (IDF).

Viceprezidentkou IDF je dr. Iryna Vlasenko, která pochází z Kyjeva. Od února 2022, kdy na ukrajinském území zuří krutá válka, koordinuje právě Vlasenko mezinárodní humanitární pomoc pro diabetickou komunitu na Ukrajině prostřednictvím IDF. Dobročinná jízda tak, nikoliv překvapivě, skončí v Kyjevě, který je pro Ukrajinu stále jakýmsi symbolem budoucí svobody.

Ranní hyperglykémie aneb Co se skrývá za fenoménem úsvitu

Ranní hyperglykémie může mít několik různých faktorů – od špatně nadávkovaného inzulínu přes nadměrný příjem sacharidů až po přirozené hormonální ...

Nejstarší diabetik na vytrvalostní trase

Cyklisté vyjeli z Greenwich Parku v Londýně v sobotu 26. srpna 2023. Tým pojede na kole do Doveru po Pilgrims Way. Poté budou pokračovat do Francie, Belgie, Holandska, Německa, přes Českou republiku, Polsko a skončí na Ukrajině. Na své cestě se zastaví v jednotlivých městech a vesnicích, aby vybrali nejen dobročinné příspěvky, ale zvýšili povědomí o cukrovce na válečné Ukrajině.

Ride Ukraine zve všechny dobrovolníky, aby se neváhali na dobročinné cestě přidat! Cyklisti používají satelitní komunikátory Garmin inReach®, aby je lidé mohli snadno najít a připojit se ke skupině kdykoliv během cesty.

Pokud se vše podaří, Jerry Gore bude nejstarším člověkem na světě s diabetem I. typu, který dokončil tak dlouhou vytrvalostní trasu. Do Kyjeva dorazí skupina 26. září 2023. Aby účastníci vše zvládli dle termínů, musí ujet až 150 kilometrů denně.

Iniciativu může podpořit kdokoliv na této stránce.

Cyklisté se mohou k jízdě připojit na libovolný čas – klidně na jeden den nebo hodinu. Kontaktní e-mail je: rideukraine23@gmail.com

Zdroj: redakce, IDF

470

Diskuze k článku