Česká miss Nikol Švantnerová: “Dám si i pořádný steak.”

Tmavovláska s čokoládovýma očima, která vyhrála soutěž Česká miss v roce 2015, má pověst krásky s dokonalou postavou. Na té samozřejmě musí pracovat. Drastické diety, které také vyzkoušela, jsou však už jen špatnou vzpomínkou.

Česká miss Nikol Švantnerová: “Dám si i pořádný steak.”

Začnu rovnou otázkou k vaší životosprávě? Jak si zvládáte udržovat takovou postavu? Sport, dietní strava?

Jím několikrát denně a zdravě. Kdybych jedla jen jednou, tak takhle nevypadám. Jíst je třeba. Dám si záležet na snídani, i když dříve jsem ji zanedbávala. Sním třeba ovesnou kaši, k svačině sušenky a ovoce. K obědu toho spořádám nejvíce.

Když toho k obědu hodně sníte, vybíráte si pečlivě dietní menu?

Jím cokoli, klidně i svíčkovou. Ale když je člověk hodně pracovně vytížený, je to občas docela složité. Většinou snídám ovesnou kaši nebo jogurt, k svačině si dám ovoce, oběd jakýkoliv, pak si dám odpolední svačinu a večeři už mám nějakou lehčí.

Nikdy nehřešíte?

Tak jednou týdně mám hřešící den, kdy sním všechno, na co mám chuť! Ale v jídle se nijak zvlášť neomezuji, jídlo mám ráda a kompenzuji to cvičením.

Zmiňujete cvičení. Co vy a sport?

Byla jsem vedena ke sportu už od malička a stále k němu blízko mám. Dělala jsem atletiku. Teď se snažím aspoň několikrát týdně chodit běhat a do fitka. Když není čas, trochu si zacvičím aspoň doma.

Asi tušíte, proč si s vámi spojuji především fotbal?

Ano, odmala jsem u fotbalu vyrůstala. Taťka hrál, potom trénoval, bratr také hraje. A dá se říct, že každý z mých partnerů byl také fotbalista. Asi je mi to nějak souzené…

A vy sama ho hrajete?

Nehraji, jen sleduji. Ale sleduji ho ráda.

Na životosprávu se neptám náhodou, vím, že za sebou máte zkušenost s drsnými dietami…

Ano, díky modelingu jsem do toho také trochu spadla. Porucha příjmu potravy. Skončila jsem v nemocnici i třeba v Hongkongu. Každopádně toto vše mě posilnilo, mnohem více se o sebe starám, jím pravidelně a drastické diety nedržím. A také více cvičím.

Na druhou stranu také vím, že umíte i vyvářet a to ne zrovna dietní menu. Na co jste pyšná?

Z mých oblíbených jídel umím uvařit třeba svíčkovou a pravé slovenské halušky nebo pořádný steak. Ráda také peču. Víceméně zvládnu uvařit skoro všechno. Najdu si recept a zkouším. Přítel je pak takový pokusný králík, ale vždy si to chválí.

S kolika knedlíky si dáte svíčkovou?

Klidně se čtyřmi, nemám s tím problém.

Volného času se vám asi nedostává, ale co ráda děláte, když máte chvilku jen pro sebe?

Když mám chvilku volnou, jdu si zacvičit. Při cvičení ze mne všechno spadne, a navíc se tím dobíjím a čerpám energii. A když mám volný celý den, tak ho samozřejmě nejraději trávím společně s rodinou nebo někde „výletím“.

Máte v rodině nebo v blízkém okolí diabetika?

Naštěstí ne, jak v rodině, tak nikdo z mého okolí cukrovku nemá.

A myslíte, že o diabetu a jeho prevenci je veřejnost dostatečně informovaná, respektive jestli vy sama máte dost informací?

Myslím, že je toho plný internet a já snad se svojí zdravější stravou se snažím předejít jakýmkoliv problémům, co se týče mého těla. Stoprocentně to ale asi nelze nikdy.

Schválně, jak si myslíte, že byste si musela upravit jídelníček?

Asi bych musela jíst častěji bílkoviny, omezit tuky a cukry, i sacharidy volit lépe…

Znáte nějakou modelku, která se s cukrovkou potýká?

Nikdy jsem se popravdě asi s žádnou nesetkala.

Mezi nejznámější královny přehlídkového mola patří Miss Idaho Sierra Sandison, která nijak neskrývá inzulinovou pumpu. Jak vzpomínáte na období, kdy jste kralovala českým kráskám?

Bylo to krásné období, které mi hodně dalo. Těžím z toho stále a velmi ráda na to vzpomínám.

Většina missek se přinejmenším na čas věnuje charitě. Jak je to u vás?

Věnuji, ale asi nemám potřebu to nějak veřejně hlásat do světa. Kdo mě zná, ví, že miluji zvířata a snažím se pomáhat opuštěným a týraným psům. Sama jsem si vzala pejska z útulku před rokem. Až bude více času, chtěla bych toho ale dělat ještě mnohem více.

Čemu se věnujete teď především? Pokud se nemýlím, jste modelkou a moderátorkou…

Modeling je pro mě stále na prvním místě, k tomu patří v dnešní době i Instagram, který mě také naplno zaměstnává. Dále jsem se stala moderátorkou Fashion TV a v nejbližší době budu mít i vlastní blog, na kterém momentálně pracuji.

Nikol Švantnerová (26): Modelkou skoro od dětství

Rodačka ze Šumperka s modelingem začala již ve svých třinácti letech. A už o tři roky později se objevuje na módním mole v Hongkongu pro Dior a Dolce Gabbana. Krátce po skončení České Miss absolvovala plastickou operaci. Krátce studovala na Vysoké škole ekonomie a managementu, avšak ze školy odešla. V roce 2016 jsme ji mohli vidět v jednom z dílů českého kriminálního seriálu
V.I.P. vraždy. Většina svého života prožila v Českých Budějovicích, kde žije i nyní.

Článek je převzatý z časopisu DIAstyl 2/2018.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x