Červenec je měsíc Zemské Kozy a přináší prosperitu, říká Jaroslav Vydržel

Červenec je měsíc Zemské Kozy a přináší prosperitu, říká Jaroslav Vydržel
Čínský horoskop je založen na soustavě 12 zvířat a 5 živlů Zdroj: Freepik

Nastává červenec. Skončila škola a začal první měsíc prázdnin a také období dovolených. Sedmý den tohoto měsíce převezme žezlo vlády v cyklu roku od Koně znamení Wei, jehož regentem je Koza. Pojďme se tedy podívat, co nám tento měsíc nachystal, a jak se budou energie tohoto období projevovat.

Červenec již tradičně patří pod vládu znamení Wei, jehož zvířecím regentem je Koza. V některých knihách nebo informacích na internetu najdete také ovci, někde dokonce kozorohy a jiná zvířata s rohy. Znamení Wei v podstatě není ani jedním a zvířecí regent se ke znamení přidal až dodatečně před zhruba dvěma tisíci lety. Z pohledu charakteru znamení je definici znamení Wei nejblíže symbolika Kozy.


Nejčastější chyby a omyly při léčbě pumpou a měření senzory

Inzulínová pumpa dodává do podkoží kontinuálně a podle předem naprogramovaného režimu inzulín drobnou kanylou. Uživatel si k tomuto bazálnímu ...

Jistá umanutost, individualita a rozmařilost vlastní znamení Wei se jednoznačně projevuje více v tom, jak chápeme charakter kozy, než stádovité, mírné a svým způsobem spořádaně uniformní ovce. Znamení Kozy (Wei) patří z podstaty věci k elementu jinové Země, a protože letošní červencová Koza je Zemská, jedná se o velmi silný zemský pilíř.

Ji Wei, tedy Zemská Koza, je velmi silné zemské znamení vnášející do struktury tohoto roku nebeské omezení a pozemský soulad. Je to dáno vztahem mezi znamením, které vládne roku (Vodní Zajíc), a tím, které vládne v měsíci (Zemská Koza). Vodní Zajíc je pro tento čas císařem tohoto roku a Zemská Koza je jeho ministr. Ministrů je dvanáct jako měsíců v roce. Tento ministr vládne ve svém úřadě silnou Zemskou energií. Ta je vesměs příznivá.

Čeká nás prosperita

Podporuje výnosy tohoto roku, protože Zajíc a Koza spolu s Kancem patří do nebeské trojky. Co se týče výnosů, prosperity a zhodnocení, je tento měsíc podporou pro to, aby Zajícova prosperita vzrostla. Jinová Země a jinová Voda však netvoří úplně harmonický pár. Země v základu Vodu omezuje. Tvoří jí jistou bariéru a dává jí tedy rámec pro její projevy. Pokud nebudou mít vaše plány reálné parametry, nebudou vhodné k realizaci. Vzdušné zámky v tomto období není smysluplné budovat. Podporu bude mít hlavně to, co má reálný rozměr a dopad. Země stabilizuje, uklidňuje a pečuje. Není sice empatická, ale je pečující.

Zemská Koza je prosperující znamení. Jejím směrem je jihozápad a všichni, kteří mají Ming Kua GEN (bílá 8), tedy mohou z této prosperity těžit víc než ostatní.

Jak zkazit letní grilování? Stačí podcenit rychlost přepravy nebo teploty – a problém je na světě

Než se potraviny dostanou na talíř, musejí urazit dlouhou cestu – z farem, přes obchodní řetězce až k zákazníkovi na stůl. Při přepravě hrají ...

Pozor si musí dát Buvol

Koza si plně nerozumí s Buvolem. Nemá jeho rozvážnost ani vytrvalost. Pro znamení Buvola (Chou) bude tedy tento měsíc tím nejnáročnějším v celém roce. Pokud kolizi mezi těmito znameními doplní Pes (Xu), pak se mohou projevit tendence k bossingu, šikaně a zneužívání pravomocí. Máte-li znamení Psa a Buvola ve svém horoskopu, buďte ostražití a věnujte pozornost primárně svým věcem. Pro Kozu je znamení Psa a Buvola nejméně v souladu. Krok s nimi drží Krysa (Zi). Pokud máte v horoskopu Krysu, očekávejte problémy, které vám ale způsobí druhá strana. Taková konstelace přináší situace, kdy vám někdo třetí nabourá vztah, zakázku, projekt… Vždy podle toho, kde znamení Krysy (Zi) máte v horoskopu.

Koně, Kanci a Zajíci mohou vytěžit maximum

Ten, kdo naopak může z této konstelace vytěžit maximum, jsou Koně, Kanci a Zajíci. Ti mají s Kozou vhodné vazby, a tak podporují růst a užitek. Koza je nositelem mnoha příznivých i neblahých Hvězd. Pro lidi narozené v roce Opice otevírá dveře k nemocem. Pro ty narozené v měsíci srpnu pak k uzdravení. Tygrovi a Zajíci otevírá cestu k prosperitě, a tak sledujte, který den v tomto měsíci tato znamení budou vládnout. Ty dny totiž nesou esenci prosperity.

Lidé, kteří mají svého denního vládce ve znamení Jia (Dřevo jang), Wu (Země jang) a Geng (Kov jang), mohou tento měsíc získat podporu od nápomocných přátel. Hvězda šlechtice k nám přivádí pomocníky z řad výše postavených osob. Lidé jangového Ohně a jinové Vody pak mají otevřené dveře k úrazům a nehodám více než jiní. Je dobré ohlídat si své osobní kolizní dny. Lidé jinového Ohně by si měli dát pozor na románky a milostná dobrodružství. Hvězda Rudé komnaty právě otvírá své dveře.

Koza transformuje nebeskou čchi

Červenec a znamení Kozy již tradičně patří z pohledu čínské medicíny k akupunkturní dráze tenkého střeva. Ta vede po vnější spodní hraně rukou – od malíčku přes horní část zad (lopatky) na krk a hlavu a uši. Obsahuje 19 akupunkturních bodů a nás by měl zajímat v tomto měsíci hlavně bod SI8 – kterému se říká také Malé moře. Najdete ho na vnější straně lokte. Tento bod je prospěšné masírovat a moxovat, tedy výrazně stimulovat, protože nám pomůže přenést se do podzimního období. Ať se nám to totiž líbí, nebo ne, Koza uzavírá léto a transformuje nebeskou čchi do podzimní sezóny. Počátkem srpna se tak narodí podzim, a abychom na něj byli co nejlépe připraveni, je dobré stimulovat právě SI8. Pro další zdravotní doporučení v tomto čase a k vašemu stavu vyhledejte místního terapeuta čínské medicíny. Google vám jistě napoví. A pokud ne, napište a já vám poradím a nasměruju.

Všem, kteří dočetli až sem, děkuji za pozornost a sledujte moje profily na sociálních sítích. Najdete tam další praktické tipy a doporučení v rámci čínské astrologie a tradičního Feng Shui.

Zdroj: pro Diastyl.cz zpracoval Jaroslav Vydržel, hlavní lektor Školy čínské astrologie

Jaroslav Vydržel 

Metafyzickým vědám staré Číny se věnuje od roku 1993 a jeho hlavním zaměřením je poradenství v oblasti tradičního FENG SHUI a čínské astrologie. Součástí jeho praxe je také práce s knihou Proměn (I-ťing), a to jak věštecky, tak také filozoficky, a dalšími věštebnými orákuly, jako jsou třeba čínské mahjongové karty. Vede kurzy a přednášky na témata Feng Shui a čínského horoskopu.

19444

Diskuze k článku