Budou Apple Watch měřit cukr?

Ve třetím čísle letošního DIAstylu jsme psali o tom, že společnost Apple pracuje na senzoru, který by byl schopný změřit hladinu cukru v krvi, aniž by propíchl kůži. Na vývoji tohoto senzoru se prý tajně pracuje již od roku 2010. Nyní se na veřejnost dostala informace, že touto novinkou by měla být vybavená již příští generace hodinek Apple Watch.

Budou Apple Watch měřit cukr?

Nová technologie by měla fungovat na základě prosvícení kůže speciálním světlem, které by dokázalo určit hladinu glukózy v krvi. O podobný, neinvazivní způsob měření glykemie se v současné době snaží, nebo dříve snažilo, více firem, prozatím však marně. O tomto druhu nové technologie se dokonce mluví jako o “zlatém grálu” mezi technologiemi ve zdravotnictví. Podobné senzory by totiž v budoucnu mohly sledovat například hladinu kyslíku, tep a jiné důležité životní funkce.

Nyní zpravodajský sever BGR, který se zaměřuje na novinky ze světa spotřební elektroniky, zveřejnil informaci, že funkci měření cukru v krvi by měla obsahovat již příští generace hodinek Apple Watch. Patrně nepůjde o plnohodnotné zdravotnické zařízení, i tak by ale mohlo jít o vítaného pomocníka. Apple Watch připravuje také novinku v podobně chytrých řemínků k hodinkám. V případě, že by se senzor pro měření cukru v krvi podařilo umístit právě do řemínku, mohl by být nezávislý na modelu Apple Watch a bylo by možné jej dokoupit i zvlášť. To už jsou však jen předběžné spekulace. Třetí série hodinek Apple Watch by podle dostupných informací měla být představena ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x