Budeme v ordinaci platit mobilem?

Do oblasti zdravotnictví stále více proniká elektronizace. Nová aplikace pro chytré telefony Trisbee umožní přijímat v ordinaci platby kartou, a to bez terminálu, jen s pomocí chytrých telefonů.

Budeme v ordinaci platit mobilem?

Jak to celé funguje? Stačí, aby měli lékař i klient chytrý telefon, kam si stáhnou aplikaci Trisbee. Pacient si do ní uloží svou platební kartu. Když přijde čas platby, jednoduše najde ordinaci v seznamu obchodníků a částku odešle. Lékař hned vidí, že platba proběhla. Je to jednoduché řešení také pro terapeuty, lékárny, zubaře či právě praktické lékaře. Klient nemusí lovit po kapsách hotovost, protože jednoduše zaplatí kartou uloženou v mobilu.

Pro pacienta zdarma, lékař zaplatí necelé dvě procenta

Instalace aplikace je bezplatná a uživatel ani ordinace neplatí žádné fixní poplatky. Pro pacienta je platba zdarma, lékař však zaplatí 1,9 procenta z transakce. Aplikaci si pochvaluje všeobecná praktická lékařka Ludmila Bezdíčková, která má ordinaci v pražských Dejvicích. „Popravdě řečeno, vybírat peníze v ordinaci se mi vždycky příčilo. S pomocí Trisbee mohu odeslání platby ihned ověřit ve svém mobilu, pacientovi vydám účtenku. Sestra nemusí počítat peníze, ani s nimi manipulovat, takže se v klidu věnuje své práci,“ vysvětluje Bezdíčková a dodává: „Pacienti jsou často ze začátku rezervovaní. Kdo ale vyzkoušel, byl s Trisbee spokojen. Při dalším použití už ví, jak na to. A jistě to využije i jinde.“ Podle lékařky byla nejvíc nadšená klientka, která se odstěhovala do vzdáleného města a potřebovala výpis ze zdravotní dokumentace pro nového zaměstnavatele. Díky Trisbee bylo vše vyřešeno i zaplaceno během pár minut, takže pacientce odpadla cesta do Prahy.

Trisbee ve zkratce:

  • Aplikace je zdarma.
  • Je k dispozici pro IOS i Android.
  • Neplatíte fixní poplatky, jen 1,9 procent z každé transakce.
  • Informace o proběhlé platbě dorazí okamžitě, peníze jsou na účtu druhý den.
  • Podporuje všechny obvyklé platební karty (VISA, MasterCard, Diners Club International, Revolut).
  • Platby jsou bezpečné, zůstávají v prostředí platební brány.
  • Má licenci od ČNB

Za aplikací stojí dva čeští spolužáci

Startup založili dlouholetí přátelé a spolužáci Matěj Turek a František Havlín. Oba nesnáší zbytečnou byrokracii a nesmyslné poplatky a s Trisbee chtějí nabídnout službu, která je jednoduchá i užitečná. Trisbee je na trhu od června 2018.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x