Britské děti snědí až 2 800 kostek cukru ročně navíc

Britská studie upozorňuje na to, že děti již od dvou let jejich věku konzumují příliš vysoké množství cukru, což se negativně odráží jejich zdraví.

Britské děti snědí až 2 800 kostek cukru ročně navíc

Průzkum uvádí, že děti a mladiství v Anglii snědí každý den až o osm kostek cukru více, než je doporučené množství, což dělá asi 2 800 zbytečně snědených kostek cukru za rok. Více než polovina denní dávky cukru ve stravě dětí pochází ze snídaňových cereálií, sladkých nápojů, koláčků a sušenek.

Pudinková daň

Vzhledem k tomu, že neustále vzrůstá počet obézních dětí a mladistvých s diabetem 2. typu, snaží se britská vláda proti tomuto nepříznivému trendu bojovat. Protože průzkum odhalil, že jednou z nejoblíbenějších potravin dětí je pudink, snaží se nyní vláda přimět společnosti vyrábějící pudinky, aby snížily do roku 2020 obsah cukru v těchto výrobcích o pětinu. V opačném případě jim hrozí tzv. pudingová daň.  Začátkem roku již britská vláda více zdanila sladké sycené nápoje s vysokým obsahem cukru.

Kolik kostek cukru doporučují dětem odborníci?

Aby se zabránilo šíření diabetu 2. typu u dětí a mladistvých, doporučuje výživová společnost PHE u dětí od 4 do 6 let maximálně 5 kostek cukru na den (19 g). Děti ve věku od 7 do 10 let mohou sníst maximálně 6 kostek cukru (24 g) a od věku 11 let pak 7 kostek cukru (30 g). Rodiče by proto měli více dohlížet na stravu svých dětí a vybírat výživově hodnotné potraviny. Stačí totiž například jedna plechovka Coca Coly (330 ml), která obsahuje 35 g cukru, aby se významně překročilo doporučené množství cukru.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

 

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný