“Bál jsem se, ale koronavirus lze porazit,” říká diabetik

Britský muž s diabetem 2. typu (46 let), který si během rozhovoru přál zůstat v anonymitě, popsal své zážitky související s prodělaným onemocněním COVID-19. Jak sám hned na začátku uvádí, nemocnění bylo náročným zážitkem, který ale lze překonat, na což by lidé neměli zapomínat.

“Bál jsem se, ale koronavirus lze porazit,” říká diabetik

On sám se nyní postupně zotavuje, a proto se rozhodl svůj příběh sdílet také s ostatními. Muž popisuje, že celé tři týdny po propuknutí symptomů onemocnění neopouštěl ložnici, odcházel pouze do koupelny a na WC, přičemž po sobě vše neustále dezinfikoval. Jeho žena spala v obýváku a u dveří mu nechávala jídlo.

Muž onemocněl v polovině března, ovšem jistou dobu se domníval, že se jedná pouze o infekci horních cest dýchacích, které svou dušnost a vysokou teplotu zpočátku připisoval. Až po otestování zjistil, že trpí nemocí COVID-19. Uvádí, že jeho zdravotní stav se zlepšoval a zhoršoval jako na houpačce. Nejvíce ho přitom trápily respirační obtíže: „Snažil jsem se popadnout dech a bál jsem se, abych nepřestal dýchat úplně.“

Nyní se po třech týdnech cítí mnohem lépe a snaží se uklidnit ostatní diabetiky i nediabetiky, že nemoc lze porazit. Dle jeho názoru je ovšem nutno dbát především na samotnou prevenci a zdržovat se v maximální míře v bezpečném prostředí svých domovů.

Zdroj: www.diabetes.co.uk/news/2020/apr/type-2-man-recalls-scary-covid-19-experience-but-fully-recovers.html

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x