Austrálie: Roste počet dětí s diabetem 2. typu

Lékaři poprvé vydali pokyny týkající se prevence a léčby diabetu 2. typu u dětí a dospívajících v Austrálii a na Novém Zélandu. Přiměl je k tomu stav neustálého zvyšování případů onemocnění diabetem 2. typu u stále mladších jedinců.

Austrálie: Roste počet dětí s diabetem 2. typu

Dosud měli lékaři k dispozici informace týkající se léčby a prevence cukrovky 2. typu pouze u dospělých, což ovšem bylo nedostačující.

Diabetes 2. typu u dětí

Vedoucí lékařka Dr. Lexia Peña, která působí ve výzkumném ústavu na univerzitě v Adelaide, uvedla: „Epidemie obezity, a to zejména u mladých lidí, způsobila prudký nárůst výskytu diabetu 2. typu u dětí starších 10 let. U dospívajících však dochází k rozvoji komplikací podstatně dříve, než je tomu u dospělých s diabetem 2. typu, a je tedy pravděpodobnější, že během několika let od diagnózy vyžadují dospívající léčbu inzulínem. Včasné diagnostikování cukrovky je proto zásadní pro předcházení komplikacím a vede udržení dobrého zdravotního stavu.” Je velmi důležité zvyšovat také povědomí široké veřejnosti o tom, že se diabetes 2. typu může vyvinout již u dětí.

Zdroj: diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x