Aplikace při hubnutí opravdu pomáhají

Američtí vědci si ověřili, že používání různých aplikací, které nám umožňují zaznamenávat a hodnotit jídelníček, vede při hubnutí k větším úspěchům.

Aplikace při hubnutí opravdu pomáhají

Už pouhých 20 minut denně, které lidé strávili používáním aplikací zaměřených na redukci váhy, přineslo výsledky. Jedná se tedy o účinnou a přitom poměrně nenáročnou metodu napomáhající při hubnutí.

Vědci ve studii půl roku sledovali celkem 142 osob, které se snažily zhubnout za pomoci aplikací a programů na snížení tělesné hmotnosti. Účastníci se každý týden přihlašovali do online portálu, kam zaznamenávali své úspěchy. V prvním měsíci strávila tato skupina zaznamenáváním potravin do aplikací 23,2 minut, zatímco na konci výzkumu už jen 14,6 minut. Nejúspěšnější účastníci studie „shodili“ za sledovaný půlrok asi 10 % své tělesné hmotnosti.

Trocha času výměnou za rychlejší hubnutí

Vedoucí výzkumu, doktor Jean Harvey z Vermontské univerzity, k výsledkům poznamenal: „Lidé se domnívají, že selfmonitoring vlastního stravování je obtížná a zdlouhavá záležitost, ale opak je pravdou. Důležitá je přitom frekvence vkládání dat. Lidé, kteří svůj jídelníček zaznamenávali třikrát až čtyřikrát denně, získali komplexnější přehled o vlastní stravě a podařilo se jim tak dosáhnout lepších výsledků.“

Zdroj: www.diabetes.co.uk

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný