Zpřístupní tělocvičny i o prázdninách

Každý třetí školák v Anglii trpí podle nedávného průzkumu nadváhou. Vláda kvůli tomu přijala již řadu preventivních opatření. Jedním z těch nejnovějších je prodloužení "otevírací doby" školních tělocvičen, které mají být nově dětem k dispozici i o prázdninách a to zcela zdarma.

Zpřístupní tělocvičny i o prázdninách

Vláda rozhodla, že školní tělocvičny zůstanou zdarma přístupné pro všechny žáky i v období, kdy je normálně škola zavřená, tedy během prázdnin. Zjistilo se totiž, že v období školních prázdnin jsou žáci výrazně méně aktivní, než ve všedních školních dnech, což jejich zdravotnímu stavu příliš neprospívá.

Britský ministr školství Gavin Williamson k rozhodnutí vlády řekl: „Sportovní aktivita umožňuje dětem již od raného věku budovat důvěru získávat dovednosti, které využijí i později v životě. Školy se snaží zpřístupňovat dětem po celý rok množství nejrůznějších aktivit a pomáhají jim tak najít sport, který bude plně vyhovovat jejich představám.“ Cílem vlády je pak zajistit, aby každé dítě mělo denně volný přístup minimálně k 60 minutám vybrané sportovní aktivity.

Z průzkumu vyplynulo, že dětská obezita je aktuálním problém, který se britská vláda snaží řešit. Není to však problém pouze v Anglii. Podobně je na tom řada dalších evropských zemí.

Zdroj: diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x