Andrea Verešová: Bez snů by byl život smutný

Takřka v rouše Evině se nechala modelka a maminka dvou dětí fotit krátce po tomto rozhovoru na Krétě. Fotky vyvolaly jen obdivné reakce. Korunku miss si přitom nasadila téměř před 20 lety.

Andrea Verešová: Bez snů by byl život smutný

Prozradíte tajemství dokonalé postavy a vzhledu?

Když jsem nedávno viděl nějakou vaši fotku se synem, vypadala jste na ní spíše jako starší sestra. Za mnohé jistě vděčím genetice a matce přírodě. Zbytek je o sebekázni, disciplíně a schopnosti jíst zdravě a hlavně chuti dělat něco pro sebe, pro své tělo. Sportuju ráda a s pohybem naštěstí nemám problém. S rodinou celý rok něco podnikáme a někde sportujeme. V zimě jsme pořád na lyžích, rádi hrajeme tenis, jezdíme na kole, plavu nebo s dětmi jezdím skákat na trampolíny.

Teď jste mi vzala otázku z úst. Na sportování jsem se chtěl zeptat…

To není všechno, také pravidelně cvičím jógu, pilates a kalanetiku. Oblíbila jsem si vibrační plošinu – power plate. Cvičení trvá jenom půl hodinu a výsledný efekt stojí opravdu zato. Denně taky běhám kolem dětí a domácnosti, což spálí opravdu hodně kalorií a energie.

Zmínila jste disciplínu ve stravování. Opravdu jíte jen zdravě?

Snažím se jíst zdravě, ale občas i hřeším. Myslím, že je hloupost pořád si odpírat dobré jídlo a pití. Podle mě je důležité si uvědomit, co člověk v životě skutečně chce, a podle toho žít. Nemusíte pak řešit diety, které stejně nejsou zdravé.

Jak moc tedy sledujete, co jíte?

V mém pracovně nabitém a rychlém životě asi nejde sledovat a hlídat všechno, co sním, neustále se kontrolovat. Snažím se ale jíst racionálně, mít v jídelníčku co nejvíc zeleniny, ovoce a ryb. Nejjednodušší je to samozřejmě u moře a na dovolené, kde nemusím vařit.

Navážu na vaše přiznání o občasném hříchu. Dopřejete si někdy sladké?

I na to někdy dojde, například o Vánocích neodolám různým dobrůtkám a cukroví.

Kdybychom teď u vás doma otevřeli lednici, co bychom v ní zaručeně našli? Kromě zeleniny a ovoce byste u nás stoprocentně našel hodně jogurtu a mléko, které děti zbožňuji. Taky máme vždy něco navařeno, vývar a maso s omáčkou vydrží i dva nebo tři dny.

Zůstaneme u hříchů. Co alkohol, víno?

Kvalitní šampaňské samozřejmě nemůže nikdy chybět. Příležitost si na chvíli popovídat, zrelaxovat se a dát si sklenky s manželem nebo s přáteli, se vždy najde. Tady se ale asi musím pochlubit i tím, že jsem se stala ambasadorkou vína společnosti PMP Exclusive Champagne, díky čemuž mohu ochutnávat nejlepší francouzské šampaňské. Dokonce jsem s jejími majiteli, hudebníky Doctorem PP a Magorem ze Tří sester, měla jedinečnou příležitost setkat se s top vinaři oblasti Champagne přímo v jejich vinařstvích. Byl to opravdu výjimečný zážitek.

Na životosprávu se vás neptám náhodou, ta je pro čtenáře – obvykle diabetiky a jejich rodiny – zásadní. Vy máte pojem o životosprávě diabetika?

Co je život diabetika vím díky prarodičům, kterým je devadesát. Babička si musí píchat inzulin, pravidelně jíst, pravidelně si měří a hlídá si cukr v krvi. Vím, že si musí hlídat sladké.

Vrátím se k tomu, čím jste nejvíce proslula. K modelingu. Pořád vás přehlídky baví?

Je stále součástí mého života. Například loňský rok byl pro mě velmi hektický a hodně jsem cestovala. Fotila jsem kampaň ve Francii, Dubaji, na Kanárských ostrovech a na Maledivách. Velmi jsem si užila focení nové kolekce zn. VIST, které se uskutečnilo na rakouském ledovci Sölden. Bylo úžasné, že jsem měla možnost naplánovat si focení tak, aby mě vždy doprovázeli děti a manžel.

Máte ještě v modelingu nějaký nesplněný sen?

Bez snů by byl život smutný. Snažím se být ale vděčná za to, co mi život dal. Nafotila jsem dosud opravdu hodně kampaní. Fotila jsem pro velmi zajímavé a významné značky, procestovala jsem díky své práci polovinu světa. Splnilo se mi toho hodně. Dnes mám rodinu, zázemí a milujícího manžela. Nejvíc času a energie teď věnuji dvěma novým projektům, které jsou má srdeční záležitost. Jsou jimi moje vlastní módní značka BlackEve a Nadační Fond Andrea Verešová.

Čemu se váš nadační fond věnuje?

Protože miluji děti a nerada vidím jejich samotu a utrpení, rozhodla jsem se je podporovat založením vlastního nadačního fondu. Pomáhá dětem, které to nejvíc potřebují.

Můžete být konkrétnější?

Účelem je všestranně přispívat ke zlepšování a rozvoji kvality života dětí. Plníme dětem jejich sny, tajná přání. Například pokud se touží setkat se známou osobností nebo něco krásného zažít. Vzdělávací a výchovné působení napomáhá nejen jejich psychickému i fyzickému rozvoji, ale v konečné důsledku rozvoji celé společnosti. Mám velkou radost, že se aktivity nadace rozjely tak rychle a my jsme tak mohli konkrétně pomoci už desítkám dětí.

Co vám udělalo největší radost?

Asi sportovní kempy, kde se děti učily hrát tenis, tančily, malovaly nebo jezdily na skateboardu. Snažíme se děti také motivovat do budoucna a podporovat je ve výběru jejich vysněného povolání.

Mnozí čtenáři možná neví, že za sebou máte belgické lyceum a také vystudovaná práva na Karlově Univerzitě, že jste právnička. Věnujete se tomu?

Ano, právo mě vždy bavilo a stále baví. Je to zajímavý obor s mnoha možnostmi využitelnými i v každodenním životě. Baví mě především mediální právo, ochrana osobnosti, ochranné známky a patenty. Nemám v plánu si v oblasti práva něco dokazovat, jen nechci vyjít ze cviku, když už jsem ho vystudovala.

Když si zadám vaše jméno v Česko-slovenské filmové databázi, vyskočí na mě několik filmů a seriálů. Neláká vás věnovat se tomu víc?

Nevyhýbám se žádné zajímavé nabídce, ale rozhodně se necítím jako profesionální herečka. Spíš je to pro mě pokaždé nějak zajímavá zkušenost, příležitost něco se naučit a poznat, je to tak trochu výzva.

 

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x