Bylinkář před soudem za podíl na smrti 13letého diabetika

V roce 2014 oslovila amerického bylinkáře Timothy Morrowa matka dospívajícího diabetika 1. typu a požádala jej o radu, jak má postupovat v léčbě svého syna. Ten jí prodal bylinkové oleje a doporučil vysadit inzulin.

Bylinkář před soudem za podíl na smrti 13letého diabetika

Matka se na na bylinkáře obrátila v době, kdy se její syn dostal téměř do kómatu z důvodu komplikací svého diabetu. Podle tiskové zprávy vydané úřadem právního zástupce města Los Angeles oslovený bylinkář navrhl, aby spíše než inzulin, který třináctiletému pacientovi předepsal pediatr, začal nemocný užívat rostlinné oleje, které prodává on. Následujícího dne prodělal chlapec srdeční infarkt a zemřel. Podle lékařského vyšetřovatele by přežil, kdyby pokračoval v aplikacích inzulinu, který měl předepsaný.

Bylinkář Timothy Morrow byl obviněn za ublížení na zdraví s následkem smrti, ale také z praktikování lékařské profese bez licence. U soudu by mohl dostat až dva roky vězení a pokutu ve výši 10 000 dolarů (přes 200 000 korun), pokud bude shledán vinným. Tento smutný případ dokazuje, jak nebezpečné může být vyhledání lékařské pomoci u někoho, kdo nemá potřebné lékařské osvědčení a znalosti, které s ním souvisí.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x