Americká redaktorka nikdy nebrala diabetes jako problém

Fran Carpentier pracuje již 25 let na pozici redaktorky amerického magazínu PARADE. Je zanícenou spisovatelkou a díky svému diabetu ví, jak se žije s nevyléčitelnou nemocí.

Americká redaktorka nikdy nebrala diabetes jako problém

Svoji pracovní pozici využívá k šíření informací o diabetu a zdravém životním stylu. Každoročně se stará o vydání speciálu „Co jí Amerika“ a „Jak žít déle, lépe a chytřeji“, což je nepostradatelný průvodce do života, ve kterém se čtenáři dozví vše od zdravého životního stylu, zdraví, sexu až po osobní finance. Je také autorkou a spoluautorkou několika odborných i neodborných publikací. 

„Věděla jsem, že pokud budu poslouchat rady lékařů, můj život bude v pořádku.“

S diabetem žije Fran Carpentier od svých 14 let, ale nikdy ho nebrala jako problém ve svém životě. Naopak své zkušenosti využívá v článcích a různých knihách. „Když mi diabetes diagnostikovali, věděla jsem, že je to vážná věc. Nikdy mě ale nenapadlo, že zničí můj život. Věděla jsem, že nejlepší cestou je najít ty nejlepší lékaře a dodržovat jejich rady. Můj život potom bude v pořádku. To neznamená, že by můj diabetes byl lehčí než kohokoli jiného. Popravdě jsem kvůli svému diabetu udělala tolik věcí! Neustálé kontroly glykemie, sestavování jídelníčku… Vyznat se v tom, co jíst smím a co ne a hlavně v jakém množství. Není to zpočátku úplně jednoduché, ale jde to,“ říká redaktorka.

Fran je také neúnavnou obhájkyní a podporovatelkou výzkumu dětského diabetu. Je často oslovovanou osobností, jejíž tvář je dnes spojena s propagací zdravého životního stylu a edukací o diabetu.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x