Američané schválili technologii Control-IQ pro výpočet inzulinu

Američané schválili technologii Control-IQ pro výpočet inzulinu

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil zcela nový systém s názvem Control-IQ, který slouží k podávání inzulínu. Jedná se o technologii, která bude od ledna dostupná v USA pacientům s diabetem 1. typu léčících se za pomoci inzulínové pumpy a senzoru pro kontinuální monitoraci glykemie (CGM).

Technologie Control-IQ od Tandem Diabetes Care pracuje za pomoci výpočetní techniky a algoritmů, což jí umožňuje stanovit množství aplikovaného inzulínu na základě údajů ze senzoru. Control-IQ je první technologií svého druhu, která je kompatibilní s různými typy inzulínových pump či senzorů.

Doktor Tim Stenzel na základě výsledků studie uvedl: „ Schválení této novinky v léčbě diabetu je dalším produktem plodné spolupráce s diabetickou komunitou. Technologie umožňuje zajistit individuální léčbu pro každého diabetika, což je z hlediska zkvalitňování života s diabetem velmi žádoucí.“

FDA ovšem poznamenává, že užívání technologie s sebou může nést jistá rizika – systém by mohl vést k chybám jako je například určité zpoždění při podávání inzulínu nebo podání nesprávného množství inzulínu, což by mohlo vést k rizikům hypoglykémie, hyperglykémie nebo diabetické ketoacidózy. Vždy je proto důležitá zpětná kontrola ze strany samotného pacienta.

Zdroj: diabetes.co.uk

 

129

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný