Aktivity u příležitosti Světového dne diabetu

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci musela být většina akcí konaných u příležitosti Světového dne diabetu zrušena. To však neznamená, že se nic neděje! Přinášíme Vám přehled akcí a aktivit, které si můžete v rámci sobotního Světového dne diabetu užít online z pohodlí vašich domovů.

Aktivity u příležitosti Světového dne diabetu

1. Mobilní aplikace Měníme cukrovku pohybem

kontakt: www.menimecukrovkupohybem.cz

“Měníme cukrovku pohybem“, tak se jmenuje kampaň, která letos na podporu Světového dne diabetu nahradí Pochod proti diabetu a přesune jej po dobu jednoho měsíce do online prostředí. Pohyb pomáhá snižovat hmotnost, udržovat hladinu cukru v krvi a zlepšovat náladu.

Stáhněte si aplikaci ZADARMO v AppStore nebo v Google Play a zapojte se s námi do výzvy měnit cukrovku pohybem.

2. Diabetes podcast

kontakt: Diabetespodcast.cz

Na měsíc listopad jsme v rámci podcastu připravili několik rozhovorů na téma motivace a inspirace nejen pro cukrovkáře. Chceme tak po svých osobních zkušenostech dostat na českou podcastovou scénu i téma této nemoci. Zpovídáme diabetology, profesionální sportovce, úspěšné byznysmany i diabetiky z gastro oblasti. Vše postupně vydáváme na našem webu Diabetespodcast.cz. Náš podcast je připraven i na Spotify a Apple.

3. VIRTUÁLNÍ KONFERENCE – Diabetik ve fitness

odkaz na konferenci naleznete zde

Diabetická dieta, zásady pohybu diabetiků, využití moderních technologií při pohybu lidí s diabetem, cvičení při neuropatií – To jsou jen některá z témat virtuální konference pořádané Českou společností tělovýchovného lékařství v rámci sobotního DIA programu. Připomeňte si sobotní Světový den diabetu tím, že se o pohybových aktivitách a stravování v životě diabetika naučíte něco nového od erudovaných odborníků. Cena celodenního programu je 190 Kč a přednášky budete mít k dispozici nejen v sobotu 14.11.

4. Aplikace Vitadio

Kontakt: vitadio.cz/covid

Čtrnáctý listopad patří každoročně Světovému dni diabetu, který podporuje boj proti tomuto rozšířenému onemocnění. I v rámci toho teď chytrá aplikace Vitadio nabízí všem diabetikům a prediabetikům účast v půlročním online programu zdarma. Aplikace je v ČR registrovaná jako zdravotnický prostředek a běžně je dostupná u vybraných lékařů.

5. Diabetes academy

kontakt: diabetesacademy.net

V rámci blížícího se Světového dne diabetu byly spuštěny anglické stránky s názvem Diabetes Academy. Tyto webové stránky se zaměřují na problematiku cvičení s diabetem jak 1., tak i 2. typu. Na stránkách můžete nalézt informace o tom, jak správně cvičit při diabetu. Dále si také můžete přečíst edukační články na různá témata jako je třeba diabetes a stres či diabetes a těhotenství. Stránky jsou vedeny skupinou sportovců z řad diabetiků a dále také odborníky na výživu či lékaři. Prostřednictvím různých článků, videí, webinářů, konzultací či dietních plánů se můžete naučit, jak lépe zvládat diabetes. V rámci oddílu diabetes fórum můžete odborníkům pokládat různé dotazy. Všechny programy jsou pro tento měsíc v rámci Světového dne diabetu zdarma.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x