A. G. Jump: Náklady na léčbu hradily herecké odbory

Americký herec Alexander Gordon Jump se do povědomí lidí zapsal trochu zvláštním způsobem – díky reklamní kampani. Devět let vystupoval na televizních obrazovkách v roli osamělého opraváře spotřebičů Maytag, který kvůli spolehlivosti značky marně čeká na telefon ze servisu.

A. G. Jump: Náklady na léčbu hradily herecké odbory

Stal se reklamním symbolem. Ředitel Maytag Ralph Hage na něj vzpomíná jako na talentovaného herce, pro kterého nebyl problém vyjádřit před kamerou vřelost, spolehlivost, respekt i humor, protože přesně takový ve skutečnosti Gordon Jump byl.

Snažil se udržet cukrovku pod kontrolou

Spolupráci s firmou Maytag uzavřel Gordon Jump již jako diabetický pacient. Diagnóza diabetes II. typu mu byla sdělena v 52 letech. Zahájil boj se svou závislostí na nikotinu, navštěvoval kurzy zdravé výživy a sebeřízení. Chtěl se naučit, jak udržet cukrovku pod kontrolou. Rostoucí náklady na léčbu, podléhající pojištění, mu přitom hradily herecké odbory.

Jeho srdce patřilo divadlu

Přestože zůstal ve své kariéře převážně televizním hercem, objevil se i v některých celovečerních filmech jako Dobytí Planety opic (1972). Jeho srdce však patřilo divadlu, kde působil nejraději.

V posledních letech svého života se Gordon Jump opíral hlavně o svou víru, byl členem Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Zemřel v roce 2003 na následky plicní fibrózy, které způsobila respirační selhání, ve svém domě poblíž Los Angeles.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x