5 tipů: Jak začít cvičit a nepřestat

Venku je horko, nic se vám nechce dělat a donutit se k pohybu je tak těžké. Dříve, než sportování odložíte na další den nebo na dobu neurčitou, přemluvte kamarádku ke společnému tréninku. Fitness expertka společnosti Herbalife, Samantha Clayton, vyjmenovává pět hlavních výhod společného cvičení s parťákem, které vám vrátí ztracenou motivaci.

5 tipů: Jak začít cvičit a nepřestat

1. Zlepšete si náladu

Všichni máme někdy špatný den. Problémy v práci, ztracená obchodní příležitost nebo hádka s partnerem? Cvičením prospějete nejen svému fyzickému zdraví, ale i psychice. Svoji náladu si zlepšíte hned dvojnásob, pokud budete cvičit společně s osobou, se kterou si rozumíte. Domluvte se s kamarádkou například na brusle a popovídejte si. Kamarádka vás ráda vyslechne a vám se uleví. Zároveň uděláte dobrou věc i pro své tělo.

2. Sdílejte své dojmy

Vždy se lépe o cvičení pobavíte s někým, kdo je na stejné vlně. „Hned po tréninku si popovídejte se svojí parťačkou o tom, jak se po fyzické aktivitě cítíte. Jak vás samotný trénink bavil, jaké cviky vám šly dobře, nebo naopak, se kterými jste bojovala,“ radí Samantha Clayton z Herbalife. „Tím se časem naladíte na takový tréninkový plán, který bude přinášet maximální potěšení pro vás obě. Také můžete sdílet rady a tipy, abyste se vzájemně podpořily na cestě za vysportovaným tělem.“

3. Pozor, módní policie!

Abyste se cítila příjemně a zároveň podávala maximální sportovní výkon, vyberte si pohodlné a funkční oblečení, které vám skvěle padne a bude vám slušet. Udělejte si s kamarádkou hezký den, zajděte na nákupy a vzájemně si pomozte s výběrem sportovního oblečení. Zpříjemníte si nakupování, strávíte společně čas a jako bonus si vyberete padnoucí outfit. Věřte, že se o to více budete těšit na společný trénink, při kterém předvedete své nové úlovky.

4. Motivujte se

Nalezněte oporu v člověku, který s vámi začne cvičit a dodržovat nový životní styl. Pomůže vám překonat slabé chvilky, povzbudit vás a namotivovat k ještě lepšímu výkonu. Průběžně si zaznamenávejte své úspěchy, každé shozené kilo, každý úbytek centimetrů v pase. Pokroky motivují vás i vaši kamarádku. „Mám zkušenost s tím, že pokud jedna z dvojice má viditelné výsledky rychleji, ta druhá se ji přirozeně snaží dohnat. Díky tomu vzniká lehká forma soutěživosti, která je při sportování na místě,“ vysvětluje Samantha Clayton.

5. Prokrastinace? Už nikdy!

Když člověk cvičí sám, může mu v začátcích rychle dojít motivace a chuť se hýbat. „Pokud nevidíme výrazné změny, máme kolikrát pocit, že to děláme špatně a nemá to smysl. Při sportování ve dvou budete zavázána své partnerce. Proto je větší šance, že u cvičení vydržíte a nevzdáte to. Ať už kvůli tomu, že nebudete chtít rušit setkání, nebo abyste před tou druhou nevypadala jako lenoch,“ uzavírá Samantha.

Víte, že…
30. července je Mezinárodní den přátelství? Prožijte ho se svými nejbližšími třeba na pěkném cyklovýletě. Užijte si společný čas s přáteli a udělejte něco prospěšného i pro své tělo.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x