25hodinový cyklistický závod v Anglii vyhrál diabetik

Cyklista George Kirkpatrick, který má diabetes 1. typu, předvedl fantastický výkon, když se mu podařilo vyhrát ultravytvalostní cyklistický říjnový závod Red Bull Timelaps 2019 probíhající v anglickém Great Windsor parku.

25hodinový cyklistický závod v Anglii vyhrál diabetik

Jedná se o náročný jednodenní závod trvající díky přechodu z letního na zimní čas dlouhých 25 hodin. Letošního třetího ročníku se účastnilo asi 1000 cyklistů a právě Georgovi se podařilo dokázat, že diabetes 1. typu nemusí být překážkou v plnění sportovních snů. George Kirkpatrick ovšem uvádí, že před samotným závodem musel nejen tvrdě trénovat, ale také naučit se správně pracovat s vlastní glykemií a porozumět tak tomu, jak se diabetes chová v průběhu náročného sportovního výkonu. George prozradil, že se během závodu rozhodl vůbec nespat, ovšem každou hodinu závodění si vždy dal několikaminutovou pauzu. Jeho bratr, který má rovněž diabetes 1. typu, jej po celou dobu podporoval a pomáhal mu také s kontrolami glykemie.

Po výkonu George přiznal, že i když mu na konci soutěže vlivem nepříznivého počasí omrzly prsty, je rád, že to nevzdal a závod zdárně dokončil. „Chci dokázat, že neexistují téměř žádná omezení pro to, co můžete a nemůžete s diabetem dělat. Naopak, diabetes by vás neměl odradit od toho, co máte rádi. Vlastně jsem ani neočekával, že bych mohl vyhrát, chtěl jsem jen podat co nejlepší výkon a jsem opravdu šťastný, že se mi to podařilo.“

Podrobný rozhovor s George Kirkpatrickem  v angličtině najdete na stránkách magazínu Cyclist.

Zdroj: diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x