13leté diabetičce řekli, že její léky mohou způsobit pád letadla

Letiště v britském Machesteru se omluvilo rodině 13leté diabetičky Polly Hollandové, která si z bezpečnostní kontroly cestujících odnesla velice nepříjemný zážitek.

13leté diabetičce řekli, že její léky mohou způsobit pád letadla

Rodina v červenci cestovala do Neapole a v příručních zavazadlech měla Polly veškeré léky, které potřebovala pro svou léčbu diabetu společně s průvodním dopisem z nemocnice, který potvrzoval, že všechny léky jsou pro její život naprosto nezbytné. Navzdory tomu, bezpečnostní kontrola na letišti trvala na důkladné prohlídce. Všechny léky otevřela, přemístila je po jednom do plastových sáčků a nechala je jako “nelékařský” materiál podrobit další analýze. Rodina byla z běžné kontroly cestujících přesunuta na další bezpečnostní prohlídku, během které měli úředníci urážlivé připomínky. Mimo jiné Polly sdělili, že její léky mohou způsobit pád letadla a že by to byla pouze její vina.

Po stížnosti se letiště omluvilo

Rodiče Polly se rozhodli nepříjemný zážitek, který narušil začátek jejich dovolené, zveřejnit se všemi podrobnostmi. “Bylo to velmi frustrující. Měli jsme strach, že se vůbec nedostaneme na dovolenou. Dcera neměla daleko k slzám. Držela jsem jí za ruku a říkala, že všechno bude v pořádku,” zmínila se reportérům z The Star. Po zveřejnění stížnosti se letiště v Machesteru rodině omluvilo: “Uznáváme, že situace mohla být řešena lépe.” Podle slov rodičů Polly se však rodina na manchesterské letiště už vracet nechce a příště využije pro odlet na dovolenou služeb jiného letiště.

Zdroj: diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x