Nepodceňujte těhotenskou cukrovku!

Američtí vědci zjistili, že ženy, kterým byla během těhotenství správně diagnostikována těhotenská cukrovka, mají výrazně nižší riziko porodních a poporodních komplikací, než ženy, které rovněž trpěly těhotenskou cukrovkou, ale jejich stav nebyl nikým léčen.

Nepodceňujte těhotenskou cukrovku!

Źeny s neléčeným těhotenským diabetem jsou například čtyřikrát více ohroženy porodem mrtvého dítěte, než ženy léčené. Vedoucí studie, Dr. Tomasina Staceyová, však v závěrech výzkumu vidí i pozitivní sdělení: “Ženy s léčenou těhotenskou cukrovkou nejsou vystaveny zvýšenému riziku porodu mrtvého plodu a dalších komplikací v případě, že je jejich stav pečlivě sledován a lékaři dodržují mezinárodní základní pravidla týkající se léčby či screeningu.”

Některé ženy zbytečně riskují

Vedle nesprávné či nedostatečné diagnostiky je častým problémem těhotných žen s gestačním diabetem nedodržování pravidel léčby, což případné komplikace zbytečně několikanásobně zvyšuje. Některé ženy s podezřením na těhotenský diabetes zbytečně riskují odmítáním dalších vyšetření, jakým je například vyšetření krevního obrazu. Proto další z lékařů podílejících se na výzkumu, profesor Alexander Heazell, uvedl: „Gestační diabetes může způsobit závažné komplikace v těhotenství. Je proto velmi důležité, abychom odhalili každou ženu s odpovídajícími symptomy, na základě kterých by se jí dostalo individuální a účinné léčby s ohledem na maximální eliminaci porodních a poporodních komplikací.“

Zdroj: www.diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x